SKUTECZNE I BEZPIECZNE ROZWIĄZANIA

ROLETY

Dzięki temu jak wyglądają rolety występowe, są one gwarancją niezwykłej swobody przy kształtowaniu całego wystroju architektonicznego domu. Osłony przeciwsłoneczne i przeciwpogodowe są optymalne i mogą być zarówno kanciaste jak i okrągłe, wobec tego są odpowiednie do każdego stylu architektonicznego.

Rolety sprawdzone są pod kątem zgodności z klasą odporności WK2. Posiadają rewelacyjne wartości takie jak: opatentowane zabezpieczenie przed podniesieniem, podwójne wkładki neoprenowe i stalowe w szynie końcowej, stabilna szyna prowadząca z dodatkowym zabezpieczeniem przed demontażem czy pancerz rolety ze wzmocnionego, wytłaczanego aluminium.

Rolety zewnętrzne aluprof

Rolety w systemach adaptacyjnych przeznaczone są do zastosowania głównie w budynkach istniejących. Zaletą tych produktów jest niewątpliwie brak ingerencji w obecny stan budynku, gdyż nie wymagają one specjalnych przygotowań pod montaż i nie są zintegrowane z oknem. Dzięki temu decyzję o montażu rolet w systemie adaptacyjnym możemy podjąć w dowolnym momencie. Rozwiązania te mogą być montowane do stolarki okiennej (we wnęce) lub bezpośrednio na ścianie. W pierwszym przypadku polecane są systemy skrzynek półowalnych SKP, które stanowią doskonałe połączenie z elewacją lub systemy SK i SKE (wersja ze skrzynką ekstrudowaną), gdzie skrzynka ścięta jest pod kątem 45°.

Rolety zewnętrzne podtynkowe aluprof

Systemy podtynkowe przeznaczone są do stosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach. Jakkolwiek po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża produkty te mogą być zamontowane także w obiektach istniejących. Istotną kwestią jest zaplanowanie zastosowania tego typu rozwiązań oraz sposobu ich instalacji jeszcze na etapie projektowania budynku, co pozwala na efektywniejsze wykorzystanie walorów funkcjonalnych tego typu systemów. Rolety podtynkowe zapewniają doskonałą izolację termiczną, ponieważ nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, nie naruszając tym samym bilansu energetycznego budynku. Co więcej, produkty te doskonale wpasowują się w elewację stanowiąc jej integralną część.

Rolety nadstawne skt opoterm

System rolet nadstawnych jest propozycją firmy Aluprof skierowaną do osób, które oczekują funkcjonalnego rozwiązania. Rolety SKT OPOTERM mogą być zastosowane zarówno w nowo wznoszonych obiektach, jak również podczas modernizacji budynków już istniejących podczas wymiany stolarki okiennej. System rolet nadstawnych charakteryzuje bezpośrednie osadzenie skrzynki rolety na ramie okiennej za pomocą właściwego profilu adaptacyjnego. Skrzynki te wykonane są z bardzo dobrej jakości elementów PVC a ich wnętrze zostało dodatkowo docieplone, zwiększając tym samym izolację termiczną. System rolet nadstawnych SKT Opoterm firmy Aluprof otrzymał certyfikat renomowanego ośrodka badawczego IFT Rosenheim w zakresie przenikalności cieplnej.

Rolety nadstawne skb opoterm

System rolet nadstawnych SKB Styroterm to wysoko zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które powstało z myślą o poprawie bilansu energetycznego budynku. Badania w renomowanym instytucie badawczym IFT ROSENHEIM wykazały, że proponowane rozwiązanie cechuje nadzwyczaj niski współczynnik przenikalności cieplnej (Usb już od 0,29 W/m²K), co plasuje ten system na pierwszym miejscu pośród innych tego typu produktów.
Podobnie jak w przypadku systemu Opoterm, montaż rolety polega na bezpośrednim osadzeniu skrzynki na ramie okiennej za pomocą odpowiednio dobranego profilu adaptacyjnego. W ofercie firmy Aluprof dostępnych jest kilka wariantów, które są dopasowane do 90% profili dostępnych na rynku.System SKB Styroterm został zaprojektowany do całkowitej zabudowy w ociepleniu, dzięki czemu skrzynka pozostaje niezauważalnym elementem fasady budynku.

Strefa prywatności

Cisza i pełna prywatność

Oferowane profile przepuszczają światło jako jedyne na rynku. Pozwala to na precyzyjne dostosowanie ilości wpadającego światła, a także sterowanie nim, tak aby uzyskać w pomieszczeniu przyjemną atmosferę. Dzięki temu można indywidualnie rozświetlić pomieszczenia, a także zabezpieczyć sferę prywatną jednocześnie pozostawiając hałas na zewnątrz. Wykorzystując światło dzienne można także oszczędzić na kosztach energii sztucznego światła, natomiast zimą, pomimo, że w domu jest jasno, to zimno pozostaje na zewnątrz.
Strefa prywatności

Najwyższy komfort
NajprostSzy montaż

Rolety służą przede wszystkim ochronie przed światłem, hałasem, a nawet włamaniem. Dzięki regulacji światła, które wpada, aż do całkowitego zaciemnienia, chroniona jest nasza sfera prywatna przed ciekawskimi spojrzeniami. Rolety w skuteczny sposób ochraniają pomieszczenia przed przegrzaniem latem oraz obniżają koszty ogrzewania zimą dzięki powstrzymaniu zimna i ograniczeniu utraty ciepła. Wniosek: przyjemna atmosfera w mieszkaniu oraz wysoki komfort przez cały rok!