Żaluzje fasadowe – jakie są ich zalety

Jakie są ich zalety?

Żaluzje fasadowe są nowoczesnym i bardzo eleganckim rozwiązaniem w zakresie zewnętrznych osłon okiennych. Dzięki znakomitej ochronie przed słońcem idealnie sprawdzają się w domach energooszczędnych. Są również świetnym zabezpieczeniem przed niechcianymi gośćmi. Warto tu szczególnie zwrócić uwagę na cieszące się dużą popularnością żaluzje fasadowe SKB-F oraz żaluzje fasadowe Raffstore.

Te pierwsze są typem rolet nadstawnych. Są one rozwiązaniem wysoko zaawansowanym technologicznie, mającym poprawić bilans energetyczny danego budynku. Mogą być stosowane zarówno w nowo powstałym budownictwie, jak i podczas modernizacji istniejących budynków przy wymianie stolarki okiennej. Ten system rolet fasadowych może być stosowany w 90% stolarki jaka dostępna jest na rynku.

Równie popularne są żaluzje lamelowe Raffstore. Pozwalają one na regulowanie ustawień lameli, dzięki czemu można samemu decydować o ilości wpadającego do domu światła oraz ochrony przed promieniami słonecznymi, przy jednoczesnym swobodnym widoku na zewnątrz. Takie rozwiązanie pozwala na całkowite wykorzystanie światła dziennego, które wpada do budynku, jednocześnie chroniąc przed oślepieniem. Tego typu rozwiązanie świetnie sprawdzi się zarówno w mieszkaniach, jak i w przestrzeni biurowej.

Dla dopełnienia komfortu we własnym domu istnieje możliwość sterowania żaluzjami za pomocą pilota. Dzięki temu w łatwy, przyjemny i wygodny sposób możemy kontrolować ilość promieni słonecznych, które wpuszczamy do środka. To wyjątkowe rozwiązanie świetnie wpisuje się w ideę Smart Home, dzięki czemu w naszym domu możemy poczuć się jeszcze bardziej komfortowo.

Mogą ci się również spodobać